piątek, 29 czerwca 2012

Bartolomeo Koczenasz - Legendarna BarcelonaBar Barcelona – jak sądzą niektóry – była kiedyś twierdzą alternatywnej myśli intelektualnej Krakowa. Bartolomeo Koczenasz (fotograf, podróżnik, artysta) natknął się swego czasu na wiersz Adama Ziemianina, panowie spotkali się na Kazimierzu, poznali swoje historie i zrodził się pomysł, by Barcelonę wskrzesić w ten „nieszablonowy” sposób (nota bene przy malowaniu muralu nie używano szablonów). Okazuje się, że są ludzie, w których te historie o chwilach spędzonych w Barcelonie są nadal żywe.

Bartolomeo opowiada: „Usunięto budynek, bo nie pasował do reszty. Popatrzmy, minęły trzy lata i co się zmieniło? Pojawia się pytanie, czy to, co jest tu teraz wygląda lepiej niż to, co było tu kiedyś? Kawał blachy i generalnie syf. A ja chcę zwrócić uwagę, że były kiedyś miejsca, do których przychodzili ludzie nie po to, by się napić, zjeść, ale przede wszystkim by spotkać inne osoby. Czyli to towarzystwo było najważniejsze. Barcelona to ludzie, Wojtek Bellon, Gizela, Zbyszek, Andrzej, obecny prezydent Krakowa tam bywał, gdy studiował prawo, Antoni Potoczek z Klubu pod Gruszką, władze teatrów.”

Bartolomeo Koczenasz


Tu w tym miejscu znajdował się legendarny Bar Barcelona.

4 komentarze:

  1. http://www.jewishfestival.pl/otwarcie-wystawy-----21x21-----wspolczesna-spolecznosc-zydowska-krakowa---,394,event,pl.html

    Ależ jestem ciekawa projektu j.w.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wybieram się na wernisaż, a Ty?

    OdpowiedzUsuń