czwartek, 18 marca 2010

ul. Smoleńsk 22/8. Ideał sięgnął bruku

Zafascynowany lecącymi z wysokości meblami oraz książkami, patrząc hipnotycznym wzrokiem na to szaleństwo, pragnę na kilku fotografiach przedstawić Wam performance Justyny Koeke w ramach projektu ul. Smoleńska 22/8. Artystyczna rodzina Malików zmuszona jest do opuszczenia mieszkaniu, co znajduje odzwierciedlenie w kilku akcjach artystycznych. Opróżnienie mieszkania w tak dramatycznych okolicznościach - cóż za ekspresja! Bardzo interesujący pomysł. Zapraszam na kolejne odsłony projektu. Naprawdę warto! http://ulicasmolensk.blogspot.com/10 komentarzy:

 1. Ciekawe, co Policja na to ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. patrzyła i nic.... zabezpieczyli sobie radiowóz przywiązując do niego materac.... jakaś szafa mogła walnąć w karoserię....

  Raf

  pzdr

  OdpowiedzUsuń
 3. Haha projekt artystyczny. To nie sztuka tylko pokoleniowe dziadostwo i nagromadzenie syfu. Robaki brudny kibel obrzygane sciany syf malaria. Cecylia malik artystka..haha chyba niespelniona. Pobozne zyczenia nie wystarczaja. Cale szczescie ze ich wyrzucili. Robienie z tego ajwaj jest zenujace.

  OdpowiedzUsuń
 4. mi się podobało.... sam mam ochotę coś wyrzucić przez okno, jakiś telewizor, krzesło...

  OdpowiedzUsuń
 5. Trudno mi oceniać czy gest rodziny Cecylki to rozpacz po stracie mieszkania, czy rzeczywiste sięgniecie bruku przez sztukę ( przecież nie wyrzucano eksponatów ) czy wykorzystanie swojej sytuacji do przeprowadzenia eksperymentu artystycznego. Jeśli to ostatnie to na pewno się udało. Zdjecie ze strzałka w dół bardzo dobre tylko go wykadrowac w pion. Tak to widzę.
  A na wydarzenie nie przyszedłem bo obawiałem się że moje "krwawiące serce" nie wytrzyma huku rozwalanej szafy gdyż znam rodzinę od wielu lat a 12 z nich prowadziłem w tej kamienicy swoje interesy.
  Pozdrawiam
  Marek

  OdpowiedzUsuń
 6. doskonaly wywiad z cecylia.... i wszystko na ten temat:
  http://strefakreatywna.blogspot.com/2010/03/cecylia-malik-opowiada-o-smolensku-228.html

  OdpowiedzUsuń