piątek, 17 sierpnia 2012

Paweł Lewandowski-Palle WIELOOBRAZOWOŚĆ

Wystawa 18.08 - 23.09.2012

Zapraszam na wystawę malarstwa prof. Pawła Lewandowskiego - Palle zatytułowaną "Wieloobrazowość". Artysta ma w swoim dorobku ponad 50 wystaw indywidualnych oraz ponad 300 zbiorowych. Zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień. Od 1978 jest pracownikem naukowo-dydaktycznym ASP we Wrocławiu, gdzie obecnie prowadzi Pracownię Technologii Malarstwa Sztalugowego i Technik Malarskich. W 2002 roku uzyskał tytuł naukowy profesora sztuk plastycznych, a od 2004 roku jest profesorem zwyczajnym. Mieszka w Łazieńcu koło Ciechocinka, tworzy w nurcie strukturalizmu wrocławskiego.
"Obraz malarski powstaje we mnie z wielu zjawisk i przemyśleń; jest przede wszystkim refleksją inspirowaną problemami czasu, sztuki i wydarzeń toczącego się życia, rodzącą się nagle i dojrzewającą do czasu zmaterializowania. W chwili rozpoczęcia malowania nie znam ostatecznego kształtu, bowiem pomysły krystalizują się w długim procesie malowania. Przesłanie, idea, zawartość treściowa dzieła zmienia się, stając się często odległą od zamierzenia." - pisze Paweł Lewandowski - Palle w "Autokomentarzu" do katalogu wystawy.
Artysta tworzy w wieloletnich cyklach, z których najważniejsze to: Talizman, Obrazy syntetyczne, Długa i kręta drogaMój CiechocinekWisłaCała jaskrawość – druga jaskrawośćNocny ogródSchody do niebaProwokacja B., 13 grudnia 1981Powrót do mojej ojczyznyCoraz głębsza noc, Konstrukcje pamięci, Sytuacje przeszłego piękna, WydarzeniaObrazy strukturalneGóry oraz Błękit.


A obok przykłady prac o nieco innej proweniencji. Zupełnie inny kierunek poszukiwań malarskich. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz