niedziela, 18 lipca 2010

Artboom w plenerzeLEM Monument Raumlaborberlin

Badanie współczesności poprzez tworzenie innych światów to punkt wyjścia dla projektu niemieckich artystów. Stanisław Lem analizując teraźniejszość projektował wizję przyszłości. Obiekt powstał z drzwi wykorzystywanych w budownictwie z wielkiej płyty. Stanowi echo przeszłości socrealistycznej i nieprawdziwy-rzeczywisty świat.
Kula satelitarna

Aleksander Janicki

Projekt zrealizowany został jako część większego projektu Chopin w mieście. Satelitarna kula wyposażona została w multimedia. Wewnątrz można było posłuchać Chopina. Wszystko dzięki prysznicom akustycznym oraz innym rozwiązaniom takim jak panele dotykowe, czujniki ruchu czy kamery.


Hypnos

Seiler Kerim

Instalacja była częścią projektu Situationist Space Program 2010. Tworzyła go szklana konstrukcja z umieszczoną na niej strukturą związku chemicznego. Człowiek może wejść niejako w środek molekuły, co powoduje, że świat micro i macro przenikają się. Inspirację artysta zaczerpnął z teorii koloru Paula Loose oraz ze znajdujących się w mózgu neuroprzekaźników.

Store
Shabohin Sergey
Szklane witryny mieszczą w sobie najróżniejsze przedmioty symbolicznie związane z historią miasta i jego teraźniejszością, w szczególności z miejscami, gdzie instalacja została umieszczona. Synteza prywatności z artefaktami publicznymi, faktu z kłamstwem, kiczu z majstersztykiem. Czy to kiosk z pamiątkami czy gablota muzealna?

Adin, dwa, tri

Maciej Kurak i Max Skorwider
Porzucony, monstrualny telewizor, z którego wydostają się dźwięki odliczania po rosyjsku (Kaszpirowski). Marzenie o wielkim telewizorze, stojącym na honorowym miejscu w salonie, który już nie tylko dostarcza rozrywki, ale też i leczy. Zbiorowa i publiczna terapia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz